Šriftas:
Nuotraukos:

Apie mus

Bendra informacija
Veikla
Istorija
Turimi leidimai
Valdymas
Struktūra
Valdyba
Vadovybė
Veiklos politikos
Vadovybės ataskaitos
Strategija
Bendrovės misija
Bendrovės vizija
Bendrovės vertybės
Strateginės kryptys ir tikslai
Lūkesčių raštas, patvirtintas 2022-10-14
Akcininkams
Pranešimai apie šaukiamą visuotinį akcininkų susirinkimą
Kapitalas ir akcininkų struktūra
Bendrovės įstatai
Veiklos rezultatai
Atliekų surinkimas
Atliekų laikinas saugojimas
Atliekų tvarkymas
Aplinkosauga
Finansiniai rezultatai ir ataskaitos
Finansinių rodiklių suvestinė
Finansinių rezultatų apžvalga
Finansinės ataskaitos ir metiniai pranešimai
Darbo užmokestis
Atlygio politikos įgyvendinimas
Vadovo veiklos tikslai ir atlygio dydis
Vidutinis darbo užmokestis
Tvarumas
Tvarumo politika
Tvarumo ataskaitos
Žiedinė ekonomika ir neutralumas klimatui
Saugi aplinkai veikla
Darbo sauga ir darbuotojų gerovė
Lygios galimybės ir žmogaus teisės
Bendruomeniškumas ir atvirumas
Visuomenės švietimas
Verslo etika ir korupcijos prevencija
Paramos teikimas
Pavojingosios atliekos buityje
Pavojingų atliekų rūšiavimo atmintinė
Socialiniai projektai
Atliekų surinkimo akcijos
Bendradarbiavimas su vietos bendruomenėmis
Visuomenės švietimas
Parodos
Paramos
Ekstremaliųjų situacijų valdymas
Ekstremaliųjų situacijų valdymo planai
Ekstremaliųjų situacijų prevencijos priemonių plano vykdymo ataskaitos
Korupcijos prevencija
Praneškite apie pažeidimą arba netinkamą elgesį
Korupcijai atspari aplinka
Pareigybės, dėl kurių kreipiamasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą
Privačių interesų deklaravimas
Informacija apie nustatytus korupcijos arba netinkamo elgesio atvejus
Karjera
Skelbimai
Įsidarbinimo galimybės
Praktikos galimybės
Darbuotojų atrankos ir priėmimo į darbą tvarka
Infrastruktūra
Pavojingųjų atliekų deginimo įrenginys (PADĮ)
Pavojingųjų atliekų sąvartynas (PAS)
Šiaulių atliekų aikštelė
Vilniaus atliekų aikštelė
Klaipėdos atliekų aikštelė
Alytaus atliekų aikštelė
Vykdomi projektai
Gamybinių nuotekų valymo įrenginių įdiegimas UAB „Toksika" Jonavos pavojingų atliekų aikštelėje
Gamybinių nuotekų valymo įrenginių įdiegimas UAB „Toksika" Klaipėdos pavojingų atliekų aikštelėje
Elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimas UAB „Toksika" Šiaulių padalinyje
Pavojingųjų atliekų tvarkymo specialistų ruošimas
Pavojingųjų atliekų identifikavimas
Teisinė informacija
Steigimo ir strateginiai dokumentai
Veiklos politikos
Vidaus tvarkos ir taisyklės
Leidimai, licencijos
LR teisės aktai
Europos sąjungos teisės aktai
Įgyvendinti projektai
Pavojingųjų atliekų tvarkymas Lietuvoje
Aukštrakių odų pramonės skystų atliekų sąvartyno uždarymas
Pavojingų atliekų surinkimas ir sutvarkymas iš bankrutavusių įmonių
Pavojingų atliekų deginimo įrenginio statyba
Pesticidų sutvarkymas, užterštų teritorijų ir dirvožemio sutvarkymas, sandėlių išvalymas
Senosios Įpilties pesticidų gaisravietės teritorijos sutvarkymas
Pavojingųjų atliekų sąvartyno įrengimas
100 mokyklų
Viešieji pirkimai
Planuojami pirkimai
Skelbimai apie pirkimus
Sutartys ir lamėję pasiūlymai
Viešųjų pirkimų organizavimo ir vidaus kontrolės taisyklės
Turto pardavimas
Turto pardavimas viešojo konkurso būdu
Aktyvūs skelbimai apie parduodamą turtą elektroninio aukciono būdu
Ankstesni (pasibaigę) skelbimai apie parduodamą turtą elektroninio aukciono būdu
Turto pardavimo tvarka
Informacija apie įvykusius turto pardavimo sandorius
Privatumo politika
Bendrovė laikosi šios privatumo politikos
Kodėl šiuos duomenis kaupia bendrovė
Naudojamų slapukų (Cookies) tvarka
Ekskursijos ir edukacijos
🏭 Ekskursijos Šiaulių padalinyje
🧪 Ekskursijos Jonavos padalinyje
🎨 Spalvinimo iliustracijos – mokytis smagu!
Socialiniai projektai
Tvarumas
Tvarumo politika

„Toksika“ taiko valdybos 2025 m. spalio mėn. patvirtintą tvarumo politiką. Tvarumo politika yra bendrovės įsipareigojimas kryptingai formuoti tvaraus verslo kultūrą ir praktiką, vadovaujantis Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo principais, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) gairėmis, puoselėjant pagarbos žmogui, darbuotojams, visuomenei ir aplinkai vertybes. Atsižvelgdama į daromų poveikių reikšmingumą, „Toksika“ išskiria šešias prioritetines tvarumo sritis, kurioms skiria ypač didelį dėmesį:

  • Žiedinė ekonomika ir neutralumas klimatui (prioritetinė sritis dalyje „Aplinkosauga”),
  • Saugi aplinkai veikla (prioritetinė sritis dalyje „Aplinkosauga”),
  • Darbo sauga ir darbuotojų gerovė (prioritetinė sritis dalyje „Socialinė atsakomybė”),
  • Bendruomeniškumas ir atvirumas (prioritetinė sritis dalyje „Socialinė atsakomybė”),
  • Visuomenės švietimas (prioritetinė sritis dalyje „Socialinė atsakomybė”),
  • Verslo etika (prioritetinė sritis dalyje „Valdysena”).

Lygių galimybių ir žmogaus teisių aspekto bendrovė neišskiria kaip atskiros tvarumo srities, nepaisant to, „Toksika“ vykdo lygių galimybių užtikrinimo ir žmogaus teisių apsaugos savo veikloje stebėseną, o su tuo susijusius veiklos principus, rodiklius ir veiklą integruoja į tvarumo sritis „Darbo sauga ir darbuotojų gerovė“ bei „Verslo etika“.

2025 metais „Toksika“ šeštus metus iš eilės dalyvavo ir gavo apdovanojimus Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų (NAVA) konkurse, kurį nuo 2013 metų organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Aplinkos ministerija kartu su socialiniais partneriais. Bendrovės gauti NAVA 2020 – 2025 metų konkursų apdovanojimai vidutinių įmonių kategorijoje:

  • „Metų socialiai atsakinga įmonė 2025“ (pagrindinis apdovanojimas),
  • „Metų bendruomeniškiausia įmonė 2025“,
  • „Įvairovę skatinanti darbovietė 2025″,
  • „Skaidrumą ir korupcijos prevenciją skatinanti įmonė 2025“,
  • „Metų darbovietė 2024“,
  • „Aplinkai draugiškiausia įmonė 2023“,
  • „Metų bendruomeniškiausia įmonė 2023“,
  • „Aplinkai draugiškiausia įmonė 2022”,
  • „Aplinkai draugiškiausia įmonė 2022”, išrinkta naujienų portalo „15min“ skaitytojų,
  • „Metų bendruomeniškiausia įmonė 2021“,
  • „Aplinkai draugiškiausia įmonė 2020“,
  • „Metų bendruomeniškiausia įmonė 2020“,
  • „Metų bendruomeniškiausia įmonė 2020“, išrinkta portalo „Delfi“ skaitytojų.
Tvarumo ataskaitos
Žiedinė ekonomika ir neutralumas klimatui

Tikslas – prisidėti kuriant uždarą energijos ir medžiagų grandinę, sumažinant energijos praradimus, išteklių sąnaudas ir emisijas.

Atlikus įmonės daromų poveikių vertinimą, buvo nustatyta, kad pagrindinis „Toksikos“ poveikis aplinkosaugos srityje yra susijęs su atliekų tvarkymo procese generuojama anglies dioksido emisija. Šaim poveikiui mažinti „Toksika“ 2020 metais išsikėlė tikslą per dešimtmetį (iki 2030 metų) 50 % sumažinti vienai sutvarkytai atliekų tonai tenkančią anglies dioksido emisiją. Šiam tikslui įgyvendinti pasirinktos dvi veiklos kryptys ir keturi uždaviniai:

  • 1 veiklos kryptis. Veiklos, skirtos mažinti su klientų (atliekų tiekėjų) procesais susijusią anglies dioksido emisiją:
    • 1.1 uždavinys. Atliekų deginimo emisijos mažinimas;
    • 1.2 uždavinys. Atliekų tvakymo be emisijos apimties didinimas.
  • 2 veiklos kryptis. Veiklos, skirtos mažinti su bendrovės procesais susijusią anglies dioksido emisiją:
    • 2.1 uždavinys. Pastatų infrastruktūros emisijos mažinimas;
    • 2.2 uždavinys. Transporto ir technikos emisijos mažinimas.

Svarbiausios 2025 metais įgyvendintos iniciatyvos:

  • „Toksika“ uždaryto odų pramonės atliekų sąvartyno teritorijoje Šiaulių rajone įrengė 3,86 MW galios saulės parką. „Toksikos“ įrengtas „Erelio saulės parkas“ – tai pirmas saulės parkas Lietuvoje, pastatytas ant atliekų sąvartyno. Bendrovė kadaise perėmė ir sutvarkė Aukštrakių odų pramonės atliekų sąvartyną, esantį apie 8 km nuo Šiaulių miesto centro. Sąvartyne sukauptos atliekos iš odų perdirbimo įmonių buvo nusausintos ir chemiškai stabilizuotos, uždengtos vandeniui nepralaidžia danga ir grunto sluoksniu. Uždarius sąvartyną, buvo išspręsta svarbi aplinkosaugos problema, o jo vietoje įrengta moderni, gamtos neteršianti saulės elektrinė, kuri gamina elektros energiją su nuline anglies dioksido emisija.
  • „Toksika” toliau plėtojo 2020 m. pradėtą naudoti vandens atskyrimo iš atliekų technologiją: 50 % padidino skystųjų atliekų tvarkymo pajėgumus, įgijusi patirties išplėtė tvarkomų skystųjų atliekų spektrą, ieškoma būdu didinti technologijos efektyvumą. 2024 metais toliau plėtota ši technologija, siekiant atskirti vandenį iš dumblo, liekančio po pirminio vandeninių atliekų tvarkymo. 2025 m. įdiegta vėdinimo sistema technologinėje patalpoje Klaipėdos padalinyje.
  • Atnaujinti TIPK (taršos integruotos prevencijos ir kontrolės) leidimai ir naujas atliekų perdavimo tarp padalinių procesas leido dalį atliekų sutvarkyti panaudojant biopreparatą vietoje deginimo, todėl buvo išvengta 1 428,3 t CO₂ emisijos 2025 m.
  • „Toksika“ siekdama mažinti savo veiklos anglies pėdsaką, 2025 metais perkėlė administracijos patalpas į energetiškai tvarų pastatą, kuriam suteiktas tvaraus pastato BREEAM Excellent bei A+ energetinis sertifikatas.
  • „Toksika“ didino atliekų išrūšiavimą, iš bendro surinktų atliekų srauto atskirdama atliekas, tinkančias antriniam žaliavų panaudojimui. Jeigu šios atliekos nebūtų atskirtos antriniam panaudojimui, o būtų sudegintos – tai sugeneruotų papildomą anglies dioksido emisiją. 2025 metais vykdyta rūšiavimo veikla padėjo išvengti 840 t anglies dioksido emisijos.
  • 2021-2023 metų laikotarpiu „Toksika“ atliko visų administracinių pastatų šildymo sistemų modernizavimą, įrengdama šilumos siurblius. Papildomai 2024 m. buvo atliktas Šiaulių padalinio administracinio pastato stogo apšiltinimas.Taip pat 2024 metais tęsiami pastatų ir atliekų aikštelių apšvietimo sistemų modernizavimo darbai, įrengiant LED apšvietimo prietaisus. Vidiniams elektros energijos poreikiams tenkinti ant pastatų stogų buvo įrengtos saulės elektrinės: Vilniaus ir Alytaus atliekų aikštelėse (100 kW), Klaipėdos atliekų aikštelėje (200 kW), Klaipėdos grunto aikštelėje (10 kW). Padidinti energijos iš saulės gamybos pajėgumai tenkina vis didėjančius elektros energijos poreikius šilumos siurbliams maitinti, elektromobiliams bei elektrinei aikštelių technikai krauti ir kt.
  • „Toksika“ kasmet atnaujina turimas senas transporto priemones, keisdama jas naujomis, mažiau taršiomis, o ateityje yra numačiusi palaipsniui atsisakyti įprastu kuru varomų automobilių ir pereiti prie elektromobilių. 2024 metais įmonės parkas pasipildė keturiais elektromobiliais ir dvejomis jų įkrovimo stotelėmis, o 2025 m. „Toksika“ papildomai įsigijo 1 lengvąjį elektromobilį bei 1 elektrinį mikroautobusą darbuotojams vežti. Taip pat 2025 m. Šiaulių padalinyje papildomai įrengtos 4 vidutinės galios ir 2 didelės galios elektromobilių įkrovimo stotelės.
  • „Toksika“ 2021 metais įsigijo žemės sklypą Paraudžio kaime Šiaulių rajone, 2022 metais jame įveisė 18,1 ha miško. Miško priežiūra buvo vykdoma 2023 metais ir tęsiama šiemet. Augantys medžiai absorbuoja atmosferoje esantį anglies dioksidą, o tai kompensuoja dalį anglies dioksido emisijos, kuri išskiriama deginant iš klientų surenkamas atliekas pavojingųjų atliekų deginimo įrenginyje.
Saugi aplinkai veikla

Tikslas – saugus ir efektyvus atliekų tvarkymas, kuriant švarią aplinką.

Be nuolatinių emisijos tyrimų, ne mažiau kaip du kartus per metus atliekami ir nenuolatiniai teršalų matavimai. Juos atlieka nepriklausomos akredituotos laboratorijos, kurios nustato sunkiųjų metalų, amoniako, vandenilio fluorido ir itin kenksmingų dioksinų bei furanų kiekius deginimo įrenginio dūmuose. 2025 metais nenuolatiniai matavimai buvo atlikti du kartus. Matavimų rezultatai parodė, kad jokių teršalų ribinės vertės per visus metus nė karto nebuvo viršytos.

Svarbiausios 2025 metais įgyvendintos iniciatyvos:

  • Siekdama dar didesnės išmetimų į aplinką kontrolės deginimo jėgainėje, 2024 metų pradžioje „Toksika“ įdiegė naujas dūmų valymo technologijas. Be esamų tefloninių filtrų, dūmų valymo sistemoje buvo papildomai sumontuoti 338 kataliziniai filtrai. Pasaulyje žinomas šių filtrų gamintojas „Topsoe“ skelbia, kad ši naujovė „sugaudo“ iki 99 % dioksinų ir furanų išmetimų, taip pat daug efektyviau išvalo amoniaką ir azoto oksidą dūmuose.
  • Įdiegtos pažangios technologijos užtikrina dar efektyvesnę teršalų emisijų kontrolę. Naujausi tyrimai parodė, kad sunkiųjų metalų, dioksinų-furanų ir dioksinų tipo polichlorintųjų bifenilų ribinės vertės nebuvo viršytos.
  • 2025 m. papildomai įdiegta emisijų matavimo sistema, skirta teršalų (HCl, SO₂, HF, H₂O, Hg) koncentracijų matavimui iš dalies išvalytuose dūmuose prieš rankovinį filtrą.
  • 2025 m. azoto oksidų emisijoms mažinti įdiegta nauja amoniakinio vandens dozavimo sistema.
  • „Toksika“ 2023 metais visame Šiaulių padalinyje (įskaitant deginimo jėgainę bei atliekų aikštelę) įdiegė integruotą vaizdo ir temperatūros stebėjimo sistemą. 2024–2025 metais ši sistema buvo plečiama ne tik Šiaulių, bet ir Vilniaus, Klaipėdos bei Alytaus padaliniuose. Įdiegta moderni sistema leidžia realiu laiku stebėti atliekų aikštelėje, sandėliuose, deginimo jėgainės duobėse esančias atliekas ir jų temperatūrą, laiku pastebėti galinčius kilti pavojus (pvz., dėl cheminių medžiagų reagavimo), tiksliai nustatyti jų vietą bei užkirsti kelią gaisro židiniams atsirasti.
  • 2025 m. rugpjūčio mėn. Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Vakarų Lietuvos aplinkos tyrimų skyriaus užsakymu buvo atliktas kontrolinis patikrinimas bendrovės pavojingųjų atliekų deginimo jėgainėje. Gauti išmetamųjų teršalų matavimo rezultatai parodė, kad anglies monoksido (CO), azoto oksidų (NOx), sieros dioksido (SO₂) ir dulkių (kietųjų dalelių) ribinės vertės nebuvo viršytos. Anglies monoksido deginimo jėgainė išmeta 11 kartų mažiau, o kietųjų dalelių – net 13 kartų mažiau už leidžiamą normą. Atlikti Aplinkos tyrimų departamento kontroliniai matavimai patvirtino, kad pavojingosios atliekos deginamos saugiai, į aplinką išmetamų teršalų kiekiai neviršija nustatytų ribinių verčių ir jėgainė dirba su dideliu rezervu.
  • Be nuolatinių emisijos tyrimų, ne mažiau kaip du kartus per metus atliekami ir nenuolatiniai teršalų matavimai. Juos atlieka nepriklausomos akredituotos laboratorijos, kurios nustato sunkiųjų metalų, amoniako, vandenilio fluorido ir itin kenksmingų dioksinų ir furanų kiekius deginimo jėgainės dūmuose. Matavimų rezultatai parodė, kad jokių teršalų ribinės vertės per visus metus nė karto nebuvo viršytos, o vidutinis metinis ypač kenksmingų dioksinų ir furanų kiekis dūmuose sudarė tik 5 % leidžiamos normos. Ištyrus atskirų cheminių elementų išmetimus, analizė parodė, kad jie buvo nuo 19 iki 57 kartų mažesni už leidžiamą normą.
Darbo sauga ir darbuotojų gerovė

Tikslas – užtikrinti saugų darbą ir puoselėti ilgalaikius darbo santykius.

Saugios darbo aplinkos darbuotojams užtikrinimas yra tarp svarbiausių bendrovės prioritetų, todėl šiai sričiai skiriamas ypatingas dėmesys. 2019 metais bendrovė įdiegė darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistemą, kurios atitiktį LST ISO 45001:2018 standarto reikalavimams patvirtina tarptautinės sertifikavimo įstaigos išduotas sertifikatas (2025 metais jis buvo atnaujintas).

Nuolat bendradarbiaujama su darbų saugos paslaugas teikiančia įmone, darbuotojams kasmet organizuojami įvairūs mokymai. Visi darbuotojai yra apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų darbe, o tie darbuotojai, kurie bendrovėje dirba ne mažiau kaip vienerius metus – ir savanorišku sveikatos draudimu. Už saugią ir sveiką darbo aplinką bendrovėje yra atsakingi aukščiausio lygmens ir vidurinio lygmens vadovai.

Svarbiausios 2025 metais įgyvendintos iniciatyvos:

  • „Toksikoje“ veikia ir darbuotojų interesams atstovauja darbo taryba. Įmonės vadovai nuolat bendrauja ir palaiko ryšį su tarybos atstovais. Iškylant klausimams, susijusiems su darbo sąlygomis, funkcijomis, darbo organizavimu, visuomet atsižvelgiama į darbuotojų tarybos siūlymus.
  • Įgyvendinant darbuotojų atlygio politiką, be pastoviosios atlygio dalies, darbuotojams už darbo rezultatus mokama kintama atlygio dalis, už laikinai nesančių darbuotojų pavadavimą, atliekamą papildomą darbą ar neįprastai padidėjusį darbo krūvį skiriamos priemokos, už gerus bendrovės veiklos rezultatus bei pasiektus išskirtinius asmeninius rezultatus taikomas premijavimas – tai užtikrina teisingą atlygį, atitinkantį kiekvieno darbuotojo atsakomybės laipsnį, darbo rezultatus, įdėtas pastangas ir darbo krūvį, motyvuoja darbuotojus siekti kuo geresnių darbo rezultatų ir kuria vertę įmonei.
  • Už puikius veiklos 2025 metais rezultatus valdybos ir generalinio direktoriaus sprendimais visiems „Toksikos“ darbuotojams buvo skirta vieno mėnesio pastoviosios atlygio dalies ir kintamosios atlygio dalies sumos dydžio metinė premija.
  • „Toksika” taiko papildomą darbuotojų skatinimo priemonę – savanorišką pensijų kaupimą III pakopos pensijų fonduose. Pagal atlygio politiką lėšų kaupimas gali būti skiriamas visiems su tuo sutinkantiems darbuotojams, išdirbusiems bendrovėje ne mažiau kaip vienerius metus. 2025 metais papildomo pensijų kaupimo įmokos buvo mokamos 86 bendrovės darbuotojams. 2025 metais bendrovė tam iš viso skyrė 116,9 tūkst. Eur.
  • Nelaimingų atsitikimų draudimu įmonės lėšomis 2025 metais buvo apdrausti visi „Toksikos“ darbuotojai. Tam bendrovė 2025 metais skyrė 7 227 Eur. Savanorišku sveikatos draudimu įmonės lėšomis 2025 metais buvo apdrausti visi „Toksikos“ darbuotojai, kurie įmonėje išdirbo ne mažiau kaip vienerius metus – šią priemonę įmonė taiko remdamasi patvirtinta Darbuotojų atlygio politika. Tam bendrovė 2025 metais skyrė 52,4 tūkst. Eur.
  • Nuo 2025 m. remiantis atnaujinta Darbuotojų atlygio politika, darbuotojai skatinami naudotis papildomomis laisvomis dienomis sveikatai stiprinti, savišvietai ar savanorystei. Ši iniciatyva padeda palaikyti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą.
  • 2025 metais visų „Toksikos“ regioninių padalinių darbuotojams buvo tiekiami vaisiai.
  • Bendrovė kuria ergonomišką darbo aplinką, atnaujinant baldus įsigyjami kilnojamo aukščio darbo stalai, sudaromos sąlygos mankštai ir fiziniam aktyvumui.
  • 2025 m. Klaipėdos atliekų aikštelės administraciniame pastate renovuotos darbuotojų patalpos: įrengti nauji dušai, persirengimo kambarys ir valgomasis.
Lygios galimybės ir žmogaus teisės

Bendrovė darbuotojų atlygio nustatymo tvarkoje, darbuotojų atrankos ir priėmimo į darbą tvarkoje, etikos kodekse, kituose dokumentuose įtvirtino lygių galimybių principų įgyvendinimą ir deda visas pastangas, kad tų principų būtų nepriekaištingai laikomasi. „Toksika“ vykdo poveikio žmogaus teisių srityje stebėseną ir apžvelgia šią sritį tvarumo ataskaitoje.

Bendrovėje netoleruojama ir draudžiama bet kokia tiesioginė ir netiesioginė diskriminacija, priekabiavimas, seksualinis priekabiavimas, nurodymas diskriminuoti lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, narystės politinėje partijoje ar asociacijoje, religijos, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, ketinimo turėti vaiką (vaikų) ar kitais pagrindais.

2025 m. spalio 29 d. valdyba patvirtino Lygių galimybių politiką. Ji įpareigoja užtikrinti, kad visi darbuotojai būtų vertinami vienodai ir nebūtų diskriminuojami dėl amžiaus, lyties, tautybės ar kitų asmeninių savybių. „Toksika“ netoleruoja diskriminacijos, priekabiavimo ar nesąžiningo elgesio ir siekia kurti aplinką, kurioje kiekvienas darbuotojas jaustųsi gerbiamas, saugus ir vertinamas.

Bendrovėje veikia pranešimo kanalai, kuriais darbuotojas gali pranešti, jei patirtų diskriminaciją arba susidurtų su kitokiais savo teisių pažeidimais. Tokį pranešimą asmuo gali pateikti konfidencialiai. Numatyta pranešimų nagrinėjimo procedūra, nustatytas kontrolės mechanizmas ir pranešėjų apsaugos užtikrinimo priemonės.

Dėl bendrovės darbo specifikos, didžiąją dalį personalo sudaro darbuotojai su inžineriniu išsilavinimu – šios srities išsilavinimą moterys renkasi retai, o tai nulemia ir mažą moterų dalį personalo struktūroje. 2025 m. gruodžio 31 d. įmonėje dirbo 100 darbuotojų. 76 % darbuotojų buvo vyrai, 24 % – moterys. Įmonė pabrėžia kartų įvairovę – joje dirba 21 vyresnis kaip 60 metų darbuotojas, vyresnieji perduoda žinias jaunesniems kolegoms ir stiprina organizacinę kultūrą.

2025 m. birželio 18 d. valdyba atnaujino Smurto ir priekabiavimo prevencijos politiką, kuria įsipareigojama užtikrinti saugią, pagarbią ir įtraukią darbo aplinką ir sudaryti vienodas, nediskriminuojančias sąlygas visiems darbuotojams.

Bendruomeniškumas ir atvirumas

Tikslas – puoselėti atvirumu ir pasitikėjimu grįstus santykius su visuomene ir vietos gyventojais.

Pagrindinė įmonės atliekų tvarkymo infrastruktūra yra Šiaulių rajone, kur veikia „Toksikos“ pavojingųjų atliekų deginimo įrenginys, pavojingųjų atliekų sąvartynas, atliekų aikštelė. Pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai keliančios atliekos į „Toksikos“ Šiaulių padalinį atvežamos specialiuoju transportu iš visos Lietuvos. Suprasdama žmonių, gyvenančių tokios infrastruktūros kaimynystėje, nuogąstavimus dėl savo saugumo ir gyvenimo komforto, „Toksika“ ypač didelį dėmesį skiria atvirumu ir pasitikėjimu grįstų santykių su vietos bendruomenėmis kūrimui.

Bendrovė glaudžiai bendradarbiauja su Šiaulių padalinio kaimynystėje – Šiaulių Medelyno mikrorajone, Šiaulių rajono Bridų gyvenvietėje ir Šakynos miestelyje – gyvenančių žmonių bendruomene. Bendrovė nuolat informuoja gyventojus jiems aktualią informaciją, kviečia bendruomenių narius į susitikimus, padeda organizuoti bendruomenėms svarbius renginius.

Svarbiausios 2025 metais įgyvendintos iniciatyvos:

  • 2025 m. „Toksika“ skyrė 849,00 Eur Šakynos bendruomenei elektros generatoriui įsigyti.
  • Bridų kaimo bendruomenės prašymu, „Toksika“ skyrė 1 000,00 Eur paramą, kuri buvo panaudota inkilų kėlimo šventei „Pavasario šauktuvės, paukščių sugrįžtuvės“ organizuoti.
  • „Toksika“ 2025 metais 1 000,00 Eur suma parėmė Šiaulių kultūros centrą, prisidėjusį organizuojant Šiaulių miesto šventę „Šiaulių dienos 789“. Ši parama buvo panaudota miesto šventės kultūriniams projektams ir edukaciniams užsiėmimams.
  • 1 489,93 Eur parama buvo skirta Naujajam Šiaulių trečiojo amžiaus universitetui kompiuterių (3 vnt.), skirtų vykdyti vyresnio amžiaus gyventojų skaitmeninio raštingumo ir tvarios gyvensenos mokymus, įsigijimui.
  • Taip pat 1500,00 Eur skirta vienkartinėms stipendijoms dviem mikrobiologijos studijų programos studentams, siekiant skatinti gabių studentų akademinį ir profesinį tobulėjimą.
  • 1 464,02 Eur parama buvo skirta Naujajam Šiaulių trečiojo amžiaus universitetui nešiojamiems kompiuteriams (4 vnt.), kurie bus naudojami vyresnio amžiaus asmenų skaitmeninio raštingumo mokymui, įsigyti.
  • Taip pat Bridų kaimo bendruomenės buvo skirta 1 070,00 Eur parama stalo teniso stalui ir stalo žaidimams, kurie bus naudojami bendruomenės renginiuose, vaikų užimtumo veiklose ir organizuojamose sportinėse veiklose, įsigyti.
  • „Toksika“ 2025 m. gegužės mėn. surengė pavasario švaros akciją, kurios metu Vilniuje per penkis savaitgalius surinkta daugiau nei 43 t pavojingų atliekų; Klaipėdos rajone per pavasario švaros akcijas surinkta 15,7 t atliekų; Šiauliuose per rudens akciją surinkta >10 t atliekų.
  • 2025 m. nemokamai surinkta 1,7 t pavojingų atliekų iš vienuolikos Šiaulių mokymo įstaigų.
  • Vienas reikšmingiausių 2025 m. darbų buvo daugiau kaip 3,5 tūkst. tonų biologiniu būdu išvalyto grunto perdavimas Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui; gruntas panaudotas sąvartyno kaupo stabilizavimui ir rekultivacijai.
  • 2025 m. įmonė dalyvavo „Žaliųjų idėjų festivalyje 2025“ Prezidentūros rūmuose, Lietuvos jūrų muziejaus festivalyje „Savos bangos“, akcijose „Darom Vilnių žalią“, „Darom 2025“ Melnragėje ir kituose; renginių metu visuomenei aiškino, kas yra pavojingosios atliekos ir kaip jas tvarkyti.
  • Įmonė yra atvira visuomenei ir visada pasiruošusi savo žiniomis dalintis apie pavojingų atliekų tvarkymą ir savo vykdomą veiklą. 2025 m. „Toksika“ specialistai dalyvavo televizijos laidose: „Lietuvos ryto“ laidoje „Švarūs miestai“, LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“, „Etaplius“ reportaže, kur buvo pasakojama apie teisingą pavojingų atliekų tvarkymą ir to svarbą.
Visuomenės švietimas

Tikslas – šviesti visuomenę, siekiant, kad atliekos būtų tvarkomos tinkamai ir saugiai.

Visuomenės švietimą „Toksika“ laiko savo misijos „tvarkyti pavojingąsias atliekas, užtikrinant saugią aplinką ateities kartoms“ įgyvendinimo dalimi. Šiai veiklai vykdyti „Toksika“ turi infrastruktūrą, žinias ir patirtį, kurių atvėrimas visuomenei ir akademinei bendruomenei yra svarbus ne tik ugdyti atsakingą žmonių požiūrį į atliekų tvarkymą, bet ir rengti motyvuotus, kvalifikuotus atliekų tvarkymo specialistus, suteikiant tam praktinę bazę, galimybę „prisiliesti“ prie tikrų atliekų tvarkymo procesų.

Aktyvią švietėjišką veiklą „Toksika“ pradėjo 2018 metais, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga inicijavusi metus trukusį projektą „Šimtas mokyklų“. 2019 metais įmonė pradėjo švietimo iniciatyvą „Menas tvarkyti atliekas“, kurios tikslas – meno kalba visuomenei pasakoti apie būtinybę tinkamai sutvarkyti aplinkoje susidarančias atliekas. Šią iniciatyvą įmonė tęsė ir 2021 metais. 2021 metais, tęsiant šią iniciatyvą, pavojingųjų atliekų deginimo įrenginio patalpose atsirado naujas paveikslas, kurį dailininkas Martynas Aužbikavičius sukūrė kitoje deginimo įrenginio patalpų vidaus sienoje ir ant skystųjų atliekų talpų, išlaikydamas vientisą paveikslų koncepciją ir stilių.

Už projektą „Menas tvarkyti atliekas“ 2022 metais „Toksika“ pelnė aukščiausią apdovanojimą nominacijoje „Inovacija komunikacijoje“ Lietuvos geriausių komunikacijos projektų konkurse „PR Impact Awards“. Siekiant išlaikyti tradicijas ir toliau skleisti iniciatyvos tikslą. 2023 metais paveikslo motyvai perkelti ant lengvųjų bendrovės automobilių, o 2024 metais – ir ant sunkiasvorio transporto. 2025 m. pasinaudojant paveikslo elementais dekoruotas naujai įsigytas elektrinis autobusiukas, kuriuo atvežame darbuotojus į darbą Šiaulių padalinyje. Tęsiant projektinę veiklą, 2025 m. buvo sukurta visuomenei skirta meninė instaliacija – didelio formato atspausdintas piešinys, pritaikytas spalvinti.

2025 m. edukacinė veikla pasiekė daug didesnę auditoriją: per įvairias žiniasklaidos kampanijas, renginius ir akcijas pasiekta 3 744 710 gyventojų. Vaikų ir jaunimo švietimo iniciatyvose dalyvavo 8 082 asmenys, o ekskursijose įmonėje – 381 dalyvis.

Svarbiausios 2025 metais įgyvendintos iniciatyvos:

  • 2025 m. toliau veikė paroda „Mikroorganizmų magija“ (eksponuota Utenos STEAM centre, VU Kairėnų botanikos sode, VDU botanikos sode, Lietuvos energetikos institute ir VU gamtos mokslų centre; bendras dalyvių skaičius – 25 117). „Toksika“ dalyvavo festivalyje „Darom prie jūros“, Klaipėdos tvarumo festivalyje „Savos bangos“, organizavo atliekų surinkimo akcijas Vilniuje ir Šiaulių rajone (iš viso ~800 dalyvių) ir rengė edukacines publikacijas bei pranešimus žiniasklaidai apie pavojingas atliekas (kai kurių publikacijų auditorijos siekė šimtus tūkstančių skaitytojų).
  • 2025 m. „Toksikos“ atstovai skaitė pamokas Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje ir Užimtumo centre, dalyvavo Prezidentūros kiemelyje vykusiame „Žaliųjų idėjų festivalyje 2025“ (2 000 dalyvių), akcijoje „Darom Vilnių žalią“ (1 000 dalyvių) ir jaunimo tvarumo festivalyje (5 000 dalyvių).
  • 2025 m. Šiaulių padalinyje surengta 17 edukacinių ekskursijų, kuriose dalyvavo valstybinės institucijos, įmonės, trečiojo amžiaus universiteto atstovai, moksleiviai ir studentai. Be to, bendrovę aplankė delegacijos iš Moldovos, Singapūro, Jungtinės Karalystės bei kitų valstybių, taip pat įvairios Lietuvos švietimo įstaigos.
  • 2025 m. daug dėmesio skirta informacijos apie pavojingų atliekų gaisrų riziką, rūšiavimo, saugojimo ir utilizavimo svarbą sklaidai per televizijos laidas („Švarūs miestai“, „Labas rytas, Lietuva“), naujienų portalus ir socialines kampanijas. Švaros akcijose nemokamai surinkta 72,5 t pavojingų atliekų, o iš vienuolikos Šiaulių mokymo įstaigų surinkta 1,7 t pavojingųjų atliekų.
Verslo etika ir korupcijos prevencija

Tikslas – sąžininga, skaidria ir atsakinga veikla prisidėti kuriant visuomenės gerovę.

„Toksika” netoleruoja jokių korupcijos apraiškų ir pasisako už skaidrią bei sąžiningą veiklą. Bendrovė savo veikloje taiko antikorupcinę politiką, smurto ir priekabiavimo prevencijos politiką, etikos kodeksą, veiklos skaidrumo užtikrinimo tvarką – visi šie dokumentai skelbiami viešai, o susipažinti su jais galite puslapyje Korupcijos prevencija.

Svarbiausios įgyvendintos ir tęsiamos iniciatyvos srityje „Verslo etika”:

  • 2025 m. ataskaitoje detaliai pristatyta interesų konfliktų valdymo tvarka. Nustatyti interesų konfliktų atpažinimo, deklaravimo ir valdymo principai; darbuotojai ir valdymo organų nariai privalo vengti situacijų, galinčių paveikti sprendimų objektyvumą. Esant konfliktui, jis deklaruojamas, o asmuo nusišalina nuo sprendimų priėmimo. Prieš skiriant į strategines pareigas (valdybos narius, generalinį direktorių, vykdantįjį direktorių, padalinių vadovus) kreipiamasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl informacijos pateikimo.
  • 2025 m. vidiniai korupcijos prevencijos mokymai vyko visuose regioniniuose padaliniuose; juos vedė už antikorupcinį švietimą atsakingas asmuo. Mokymų tematika apėmė tą pačią struktūrą kaip 2024 m., tačiau dalyvių skaičius padidėjo iki 77 darbuotojų. Vidutinis mokymų laikas vienam darbuotojui siekė 0,77 val. (2024 m. – 0,63 val.), viršijant siektiną ≥ 0,5 val. rodiklį.
  • Valdyba 2025 m. birželio 18 d. patvirtino atnaujintą politiką, kuri užtikrina saugią, pagarbią ir įtraukią darbo aplinką, nustato prevencijos ir reagavimo priemones bei kasmet peržiūrima.
  • 2025 m. „Toksika“ visiškai atsisakė grynųjų pinigų apyvartos; visose atliekų aikštelėse už paslaugas atsiskaitoma mokėjimo kortele. Vaizdo ir transporto svėrimo sistema išplėsta kituose padaliniuose; Šiaulių padalinyje įdiegta sistema automatiškai nuskaito valstybinius numerius ir perduoda duomenis į centralizuotą sistemą.
  • Bendrovėje veikia pranešimo kanalai, kuriais darbuotojai, partneriai ir kiti asmenys gali pranešti apie „Toksikoje“ pastebėtus galimus pažeidimus (įskaitant korupcinio pobūdžio), smurtą, priekabiavimą, nederamą elgesį, kitokį savo ar kitų asmenų teisių pažeidimą. Praneškite apie „Toksikoje“ pastebėtus galimus pažeidimus (įskaitant korupcinio pobūdžio) arba netinkamą elgesį bendrovės tinklalapyje skiltyje PRANEŠK arba el. pašto adresu pranesk@toksika.lt.
  • „Toksika“ laikosi atvirumo ir viešumo principų. Savo metiniame pranešime, tvarumo ataskaitoje ir tinklalapyje įmonė skelbia daug informacijos apie savo veiklos rezultatus, struktūrą, strategiją, atlygį, taikomas politikas, jų įgyvendinimą.
  • Bendrovė kartu su Pavojingųjų atliekų tvarkytojų asociacija (toliau – PATVA) vykdo iniciatyvas skaidrumui pavojingųjų atliekų tvarkymo rinkoje užtikrinti ir nesąžiningai veiklai užkirsti.
  • Bendrovė 2024 m. inicijavo diskusijas dėl netinkamo pavojingų atliekų surinkimo, išrūšiavimo, aplinkos kokybės bei Europos Sąjungos reikalavimų įgyvendinimo, įvertinant dabartinę pavojingųjų atliekų tvarkymo sistemos situaciją. PATVA užsakė ir Aplinkos apsaugos institutas (AAI) atliko studiją, kurios tikslas – įvertinti produktų, dėl kurių naudojimo susidaro pavojingosios atliekos ir kuriems netaikoma gamintojo atsakomybė, atliekų tvarkymą bei pateikti pasiūlymus, kurie galėtų padėti valdyti ir sumažinti šioje ataskaitoje nustatytus neigiamus veiksnius.
  • Pagal studijos rezultatus ir rekomendacijas PATVA 2025 m. atsakingoms institucijoms pateikė siūlymus dėl pavojingų atliekų surinkimo sistemos tobulinimo. Aplinkos apsaugos institutas (AAI) 2025 metų pradžioje viešai pristatė potencialiai pavojingų produktų rinkos ir pavojingųjų atliekų tvarkymo sistemos vertinimo projektą. Suinteresuotosios šalys bei visuomenė pristatymuose bei žiniasklaidos pranešimuose („Alytaus radijas“, „Lrytas“ ir kt.) taip pat turi galimybę susipažinti su projektu. Remiantis šia studija 2025 m. buvo pradėtos rengti kitos su pavojingųjų atliekų tematika susijusios galimybių studijos.

Plačiau apie įmonės veikla kuriant korupcijai atsparią aplinką – puslapyje Korupcijos prevencija.

Paramos teikimas