Šriftas:
Nuotraukos:
Valstybės valdoma įmonė 2020 m. „Toksika“ uždirbo 1,64 mln. Eur grynojo pelno ir akcininkams išmokės 880 391 Eur dividendų

2020 metais „Toksika“ gavo 8,57 mln. Eur pardavimo pajamų – 75 % daugiau 2019 metais. Grynojo pelno 2020 metais uždirbta net 8,1 karto daugiau negu 2019 metais. Pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ už 2020 metus akcininkams išmokės 880 391 Eur dividendų.

2020 metais „Toksika“ surinko 24 225 tonas pavojingųjų atliekų – daugiausiai per visą savo veiklos istoriją ir 44% daugiau negu 2019 metais. Sutvarkytų atliekų kiekis taip pat buvo rekordinis – jis sudarė 25 335 tonas ir buvo 30 % didesnis negu 2019 metais. Bendrovė beveik pasiekė maksimalius leidžiamus atliekų tvarkymo pajėgumus – pavojingųjų atliekų deginimo įrenginyje sudegino 9 462 tonas (iš leidžiamų 10 000 t), o pavojingųjų atliekų sąvartyne pašalino 9 000 tonų (iš leidžiamų 9 000 t) atliekų.

Pagrindinė „Toksika“ akcininkė – valstybė, kuriai priklauso 92,51 % „Toksikos“ akcijų. Šias akcijas patikėjimo teise valdo Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija.

„Džiaugiuosi, kad surinkusi ir sutvarkiusi rekordinį atliekų kiekį, „Toksika“ pasiekė puikius finansinius rezultatus, kurie leido siūlyti akcininkams skirti beveik 900 tūkst. Eur dividendų, – sakė UAB „Toksika“ valdybos pirmininkas Dangirutis Janušas, – akcininkų susirinkimas pritarė dividendų išmokėjimui.“

„Toksikai“ antrus metus iš eilės skirtas valdymo koordinavimo centro apdovanojimas ir įmonės pelnytas aukščiausias A+ valdysenos įvertinimas rodo, jog esame teisingame kelyje ir, tikiu, visiškai įgyvendiname akcininkų lūkesčius“, – sakė UAB „Toksika“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Jis pabrėžė ne tik labai aktyvią tiesioginę veiklą, bet ir didelį indelį į visuomenės švietimą bei socialinės atsakomybės iniciatyvas.

Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimų 2020 m. konkurse, kurį nuo 2013 metų organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Aplinkos ministerija kartu su socialiniais partneriais, „Toksika“ gavo net tris apdovanojimus vidutinių įmonių kategorijoje. Bendrovė buvo pripažinta „Aplinkai draugiškiausia įmonė 2020“, „Metų bendruomeniškiausia įmonė 2020“ ir “Delfi.lt skaitytojų išrinkta „Metų bendruomeniškiausia įmonė 2020”.

  1. Dirvinskas sako, kad didinant veiklos apimtis puikiai pavyko išsaugoti ir aplinkosauginius rodiklius.

„Mes visuomenei ir greta esančioms Šiaulių miesto ir rajono bendruomenėms esame prižadėję dirbti saugiai, tad laikomės šio savo pažado ir didindami veiklos apimtis nedidiname taršos kiekio, – sakė A. Dirvinskas, – saugus darbas ir ateityje išliks svarbiausiu „Toksika“ prioritetu.“

Aptardamas ateities prognozes „Toksikos“ vadovai sakė tikintys, kad atliekų kiekiai, atkeliaujantys į „Toksiką“ nemažės ir bendrovė atliks savo misiją Lietuvos visuomenei – šviesti žmones bei verslą ir atidžiai atskirti pavojingąsias atliekas nuo nepavojingų,  kad pavojų keliančios atliekos būtų saugiai sutvarkomos ir neterštų Lietuvos gamtos.