Šriftas:
Nuotraukos:
Valstybės valdoma bendrovė „Toksika“ 2021 m. uždirbo 1,26 mln. Eur grynojo pelno ir akcininkams išmokės 773 401 Eur dividendų

2021 metais „Toksika“ gavo 7,85 mln. Eur pardavimo pajamų, uždirbo 1,26 mln. Eur grynojo pelno, o už 2021 metus akcininkams išmokės 773 401 Eur dividendų.

Pagrindinė bendrovės akcininkė – valstybė, kuriai priklauso 92,51 % „Toksikos“ akcijų. Šias akcijas patikėjimo teise valdo Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija.

2021 metais „Toksika“ surinko 18 914 tonų pavojingųjų atliekų ir saugiai sutvarkė 21 590 tonų atliekų. Pavojingųjų atliekų deginimo įrenginyje 2021 metais buvo sudeginta 10 508 t atliekų – 11 % daugiau negu 2020 metais ir daugiausiai per visą bendrovės veiklos istoriją, o pavojingųjų atliekų sąvartyne pašalinta 6 412 tonų  atliekų.

„Bendrovė užtikrina stabilų ir efektyvų darbą, surinkdama ir sutvarkydama Lietuvoje susidarančias pavojingąsias atliekas. „Toksika“ dirba pelningai ir užtikrina finansinę grąžą akcininkams, – sakė UAB „Toksika“ valdybos pirmininkas Dangirutis Janušas.

Jis pasidžiaugė, kad antrus metus iš eilės bendrovė įvertinta kaip geriausiai valdysenos praktikas įgyvendinanti valstybės valdoma įmonė vidutinių įmonių kategorijoje  bei trečius metus iš eilės pelnytas aukščiausias A+ valdysenos indeksas. Tai  rodo, jog įmonė yra teisingame kelyje ir visiškai įgyvendina akcininkų lūkesčius.

„Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas pabrėžė ne tik labai aktyvią tiesioginę veiklą, bet ir įmonės didelį indelį į ekologinį visuomenės švietimą bei socialinės atsakomybės iniciatyvas.

Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimų 2021 m. konkurse, kurį nuo 2013 metų organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Aplinkos ministerija kartu su socialiniais partneriais, „Toksika“ gavo apdovanojimą vidutinių įmonių kategorijoje. Bendrovė buvo pripažinta „Metų bendruomeniškiausia įmone 2021“.

A. Dirvinskas sako, kad didinant veiklos apimtis puikiai pavyko išsaugoti ir aplinkosauginius rodiklius.

„Mes visuomenei ir greta esančioms Šiaulių miesto ir rajono bendruomenėms esame prižadėję dirbti saugiai, tad laikomės šio savo pažado ir didindami veiklos apimtis nedidiname taršos kiekio, – sakė A. Dirvinskas, – saugus darbas ir ateityje išliks svarbiausiu „Toksika“ prioritetu“.