Šriftas:
Nuotraukos:
„Toksikos“ dovana Medelyno bendruomenei – pirmasis išmanusis suoliukas Šiauliuose

Šiaulių Medelyno bendruomenei – ypatinga dovana nuo pavojingų atliekų tvarkymo įmonės „Toksika“: išmanusis suoliukas jau pastatytas prie Medelyno progimnazijos, kur mokiniai ir praeiviai gali ne tik prisėsti, bet ir pasikrauti savo telefoną bei išbandyti dar daugiau funkcijų.

Suoliuke įmontuotas „Wi-Fi“ ryšys, todėl Medelyno gyventojai galės nemokamai naudotis internetu. Išmanusis suoliukas pasikraus nuo saulės šviesos, nes jame įmontuotos saulės baterijos. Dėl įmontuotų USB lizdų žmonės taip pat galės pasikrauti telefonus, kompiuterius ir kitus įrenginius, naudojant saulės energiją.

 

Dar vienas suoliuko išskirtinumas – integruotas oro užterštumo matuoklis, kuris matuoja oro užterštumą kietosiomis dalelėmis. Oro užterštumą bus galima stebėti progimnazijos internetiniame puslapyje. Išmanusis suoliukas bus apšviestas, naudojant saulės energiją. Itin patogi suoliuko ypatybė – įmontuota telefonų bevielio įkrovimo įranga, kuri leis pakrauti telefoną bevieliu būdu.

„Toksika“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas džiaugiasi, kad įmonė prisideda prie Šiaulių miesto Medelyno bendruomenės gerovės puoselėjimo.

„Su Medelyno bendruomene bendraujame daug metų. Kiekvieną rudenį jie, bendruomenės atstovai, aplanko mūsų kolektyvą. „Toksika“ patalpose vyksta atvirų durų dienos, susitikimo metu mes pristatome įmonės rezultatus, investicijas, aplinkosaugos reikalavimus ir kartu aptariame sekančių metų socialinius projektus, panašius kaip ir šis. Susitikimo metu kaip tik kilo idėja padovanoti išmanųjį suoliuką, kuris suburs vaikus ne tik pertraukų metu, bet ir po pamokų“, – kaip kilo idėja padovanoti išmanųjį suoliuką pasakoja A. Dirvinskas.

Pasak „Toksikos“ generalinio direktoriaus, suoliuko vieta buvo parinkta derinant su Medelyno progimnazijos direktore ir bendruomenės vadovu, pagal vaikų mėgstamas laisvalaikio praleidimo vietas.

„Suoliukas jau prigijo, nes per paskutines 10 dienų matėme arti 3 tūkstančių prisijungimų prie suoliuko. Džiaugiamės, kad išmanusis suoliukas bus ne tik laiko praleidimo vieta vaikams, bet kartu ir ugdys išmaniųjų technologijų įgūdžius“, – pirkiniu džiaugiasi generalinis direktorius.

Prie išmaniojo bus įrengta vaizdo kamera. Pasak A. Dirvinsko, daugiausia atsakomybės teks progimnazijai, išmanusis suoliukas turės draudimą. Tikimasi, kad patys vaikai bus sąmoningi ir suoliuką saugos.

„Suoliukas pagamintas ne Lietuvoje, jis yra pagamintas kažkurioje Vakarų šalyje. Mes suoliuką įsigijome iš Kauno įmonės, kuri importavo suoliuką iš užsienio“, – teigia „Toksikos“ generalinis direktorius.

Medelyno bendruomenės „Vijolė“ vadovas Aidas Zaloga pasakoja, kad toks išmanusis suoliukas yra pirmas Šiaulių mieste, o Medelyno progimnazijos mokiniai jau noriai juo naudojasi.

„Kadangi toks išmanusis suoliukas yra pirmas Šiaulių mieste, tai mes pirmieji ir džiaugiamės. Vaikai adaptuojasi, pratinasi, matosi prisijungimai. Natūralu, kai visi priprasime, prisijaukinsime bus dar didesnė nauda. Vaikai ir bendruomenės nariai galės stebėti aplinkos užterštumą, visiems šiai dienai tai yra svarbu. Visi apsilankę prie Medelyno progimnazijos gali naudotis suoliuku, o kai dar labiau sušils oras, tai bus dar maloniau tą daryti“, – apie naują Medelyno bendruomenės įrenginį kalba A. Zaloga.