Šriftas:
Nuotraukos:
„Toksikoje“ rudenį trečdaliu padaugėjo COVID-19 užterštų medicininių atliekų

Spalio mėnesį, palyginti su pavasarinio karantino periodu, trečdaliu išaugo medicininių atliekų, atvežamų saugiau sunaikinti į „Toksiką“ kiekis. Didžiąją dalį atliekų sudaro COVID-19 tyrimams ir pacientų gydymui naudojamos medicininės priemonės. Spalį surinkta 91 tona (maždaug 25 sunkvežimiai) medicininių atliekų, t.y. trečdaliu daugiau nei vidutiniškai per pavasarinio karantino mėnesius.

 Pandemijos laikotarpiu susidariusios medicininės atliekos saugiai deginamos „Toksika“ pavojingų atliekų deginimo įrenginyje. Šiemet jau surinkta apie 617 tonų medicininių atliekų, tarp kurių – ir tos priemonės, kuriomis naudojosi su COVID-19 virusu kovojantys medikai bei patikros punktuose dirbantys specialistai.

„Toksikos“ vadovai sako labai atsakingai žiūrintys į šią įmonės misiją – saugiai utilizuoti tas medicinines atliekas, kurios turėjo ar galėjo turėti sąlyčio su Covid-19 virusu.

“Medicininių atliekų kiekis rudenį padidėjo ir dėl didesnio sergamumo Covid-19, ir dėl toliau vykdomų planinių operacijų, kurios generuoja medicininių atliekų srautą. Žinoma, sergamumo koronavirusu augimas tiesiogiai daro įtaką ir galimai užkrėstų atliekų kiekio didėjimui. Mes saugiai jas utilizuojame specialiai tam įrengtoje linijoje, kuri užtikrina atliekų utilizavimą be žmonių kontakto”, – pasakoja “Toksika” generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

“Toksika” pati surenka medicinines atliekas iš ligoninių, patikros punktų ir kitų gydymo įstaigų bei  priima kitų surinkėjų atvežamas atliekas iš medicinos įstaigų.

„Toksikoje“ yra įrengta vienintelė Baltijos šalyse specialiai medicininėms atliekoms deginti skirta linija, kuri veikia žmogui neprisiliečiant prie atvežtų atliekų. Pavojingosios atliekos sudeginamos 1200 laipsnių temperatūroje. Į „Toksiką“ atkeliavusios atliekos prieš deginimą dar papildomai apipurškiamos dezinfekcine priemone.

„Toksika“ parengė rekomendacijas Sveikatos apsaugos ministerijai su nurodymais, kaip užkrėstos medicininės atliekos turėtų būti pakuojamos ir atiduodamos utilizuoti – jos turi būti atskirtos nuo kitų atliekų, paženklintos ir papildomai saugiai užklijuotos. Tai padeda užtikrinti papildomą apsaugą nuo COVID-19.

Imdamasi visų šių priemonių „Toksika“ aktyviai prisideda prie Covid-19 viruso stabdymo Lietuvoje.