Tekstas:
Paveiksliukai:
„Toksikoje“ apslainkęs ekonomikos ir inovacijų ministras aptarė pasirengimo galimai antrai COVID-19 bangai klausimus

Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius lankėsi pavojingų atliekų deginimo įmonėje „Toksika“, kur su bendrovės vadovu aptarė pasirengimo galimai antrai COVID-19 bangai klausimus,  panaudotų medicininių kaukių, kostiumų surinkimo ir atliekų utilizavimo pajėgumus, įmonės plėtros klausimus.

Susitikimo metu UAB „Toksika“ vadovas Arūnas Dirvinskas informavo, kad pavojingosios atliekos surenkamos visoje šalies teritorijoje ir užtikrinamas operatyvus jų išvežimas. Surinktos atliekos, iki perduodamos galutinai sutvarkyti, saugomos bendrovės aikštelėse Vilniuje, Šiaulių rajone, Klaipėdos rajone ir Alytaus rajone. Pavojingosios atliekos tvarkomos trimis būdais: šalinamos deginant pavojingųjų atliekų deginimo įrenginyje; šalinant pavojingųjų atliekų sąvartyne; perduodant jas galutinai sutvarkyti kitiems tvarkytojams.

Bendrovė pandemijos metu iš Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Šiaulių, Biržų, Ukmergės, Pasvalio ir kt. savivaldybių buvo įsipareigojusi nemokamai surinkti, tikėtina, COVID-19 virusu infekuotas atliekas iš mobiliųjų patikros punktų ir karantino vietų. UAB „Toksika“ karantino metu sutvarkė 260 tonų medicininių atliekų.

„Buvau supažindintas su pavojingų atliekų surinkimo ir utilizavimo procesu. Laikantis visų saugos reikalavimų, COVID-19 virusu, tikėtina, užkrėstos kaukės ir medicininiai kostiumai deginami specialiame įrenginyje 1200 °C temperatūroje. Turint mintyje, kad visos atliekos iš ligoninių ar vienkartinių patikros punktų pandemijos metu patenka į UAB „Toksika“, kilus antrai koronaviruso bangai tokių atliekų kiekis išaugtų, tačiau galime pasidžiaugti,  kad bendrovė būtų pajėgi utilizuoti padidėjusį galimai infekuotų atliekų kiekį. Per parą ji gali sudeginti 30 tonų pavojingų atliekų, iš jų 10 tonų panaudotų medicininių priemonių. Esu patikintas, kad įmonė su dar vienu iššūkiu susitvarkys sėkmingai. Tačiau belieka apgailestauti, kad iki šiol savivaldybės neturi nusistačiusios sistemos, kaip tokias atliekas surinkti iš gyventojų”, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

„Toksikos“ vadovas Arūnas Dirvinskas patikino, kad įmonė ėmėsi visų būtinų darbuotojų apsaugos priemonių, pavojingosios medicinos atliekos yra tvarkomos saugiai – tam įrengta speciali medicininių atliekų linija, kur su pneumatine įranga atliekos paduodamos tiesiai į deginimo krosnį ir čia sunaikinamos 1200 laipsnių temperatūroje. „Toksikos“ generalinis direktorius patikino ministrą, kad įmonė pasirengusi priimti kur kas didesnį kiekį medicininių atliekų.

„Toksika“ yra vienintelė įmonė Lietuvoje, saugiai utilizuojanti pavojingąsias medicinines atliekas, jas sudeginant.