Šriftas:
Nuotraukos:
„Toksika“ yra pasirengusi padėti sutvarkant Alytaus gaisre susidariusias pavojingąsias atliekas

Pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ yra pasirengusi surinkti ir tinkamai sutvarkyti pavojingąsias atliekas, susidariusias po Alytuje įvykusio gaisro UAB „Ekologistika“ sandėliuose.

Pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ yra pasirengusi surinkti ir tinkamai sutvarkyti pavojingąsias atliekas, susidariusias po Alytuje įvykusio gaisro UAB „Ekologistika“ sandėliuose.

„Toksikos“ specialistai jau apsilankė gaisro vietoje ir įvertino susidariusią padėtį – gaisravietėje yra susidarę keli šimtai tonų degėsių, nuo kurių būtina pradėti gaisravietės tvarkymą.

„Toksika“ yra valstybės valdoma, LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pavaldume esanti įmonė, tvarkanti pavojingąsias atliekas ir turinti reikiamus pajėgumus bei įrangą  – valstybinės reikšmės objektus: pavojingųjų atliekų deginimo jėgainę ir pavojingųjų atliekų sąvartyną.

„Įvykęs gaisras ir jo sukelti padariniai tapo nacionaline problema. Mes esame pasirengę padėti tinkamai iki galo sutvarkyti susidariusius degėsius ir likusias pavojingąsias atliekas, kad jos nekeltų pavojaus aplinkai ir žmonėms. Likusios nesudegusios padangos turėtų būti perduotos įmonei, kuri specializuojasi padangų tvarkymo srityje, o mes galime sutvarkyti tas atliekas, kurios susidarė po gaisro, ir yra užgesintos. Jas būtina tinkamai utilizuoti“, – teigė „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Pasak jo, kol kas laukiama gaisro padariniams likviduoti sudarytos darbo grupės ir atsakingų institucijų sprendimo, kam ir kada bus pavesta pasirūpinti susidariusiomis pavojingomis atliekomis.

Pasak „Toksikos“ vadovo, jo vadovaujamos įmonės specialistai pasirengę įvertinti, kurios atliekos ir kokiu būdu turėtų būti galutinai sutvarkomos. Atliekos, laikantis visų aplinkosauginių reikalavimų, priklausomai nuo jų cheminės sudėties, būtų tvarkomos jas sudeginant pavojingųjų atliekų deginimo jėgainėje, kurioje yra įrengta moderni dūmų valymo sistema, arba saugiai pašalinamos specialiai pritaikytame pavojingųjų atliekų sąvartyne.

A.Dirvinskas teigė, kad gaisravietėje yra likę ir apdegusių atliekų, ir gaisro nepaliestų galimai pavojingųjų atliekų, dėl kurių kol likimo kol kas nenuspręsta.