Šriftas:
Nuotraukos:
„Toksika“ stiprina santykius su Klaipėdos bendruomene

Pavojingąsias atliekas tvarkančios bendrovės „Toksika“ Klaipėdos padalinyje surengta pirmoji atvirų durų diena. Įmonė dialogui pakvietė greta gyvenančių Klaipėdos rajono ir miesto bendruomenių atstovus, savivaldos vadovus bei ekologus, į susitikimą atvyko ir Klaipėdoje išrinkta Seimo narė Ligita Girskienė.

„Toksikos“ vadovai surengė ekskursiją po įmonės teritoriją, parodė sandėlius, kur saugomos surinktos pavojingosios atliekos, papasakojo apie įmonės veiklą, atsakė į susirinkusių svečių klausimus.

„Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas pabrėžė, kad įmonei labai svarbu rasti dialogą su vietos bendruomene, nes tik atvirumas ir skaidrumas padeda įmonei puoselėti gerus abipusius santykius su greta gyvenančiomis bendruomenėmis bei savivalda.

„Mes sukūrėme gerus ilgamečius santykius su greta gyvenančiais kaimynais Šiaulių padalinyje, tokią pat gerąją patirtį norėtume puoselėti ir Klaipėdos regione. Geri atviri santykiai su kaimynais užtikrina pasitikėjimą bendrove ir didesnį saugumo jausmą tiems žmonėms, kurie gyvena greta įmonės. Savo ruožtu savivaldos vadovai gali būti tikri, kad užmegztas „Toksikos“ ir vietos bendruomenės dialogas pasitarnaus glaudesniam bendradarbiavimui ir „Toksikos“ įsiliejimui į bendruomenės gyvenimą“, – teigė „Toksikos“ vadovas.

Savo ruožtu Rasa Kuzavienė, Klaipėdos rajono Ketvergių bendruomenės atstovė, pabrėžė būtinybę bendradarbiauti, siekiant išvengti priešpriešos tarp atliekas tvarkančios įmonės ir greta gyvenančių žmonių.

„Smagu, kad „Toksika“ tampa atvira, draugiška ir suprantanti, kaip svarbu užmegzti dialogą su vietos bendruomene. Šis procesas, kai visuomenė įtraukiama į bendrą dialogą, yra labai sveikintinas. Galime apjungti pajėgas, bendradarbiauti, kuriant atviro verslo tradiciją. Mes savo ruožtu esame labiau ramūs dėl tos veiklos, kuri vykdoma „Toksikos“ Klaipėdos padalinyje“, – sakė Rasa Kuzavienė.

Per atvirų durų dieną susirinkę gyventojai teiravosi ir apie „Toksikoje“ tvarkomų atliekų pavojingumą, įmonės vadovai atsakė į klausimus, kaip užtikrinamas surinktų atliekų saugumas.

„Toksikos“ vadovas A.Dirvinskas papasakojo, kad Klaipėdos rajone veikiančiame padalinyje atliekos yra tik surenkamos, o sutvarkyti jos vežamos į Šiaulių rajone veikiančią deginimo jėgainę. Susirinkusieji galėjo patys pamatyti, kaip atrodo atliekų sandėliai, kaip užtikrinamas pavojingųjų atliekų saugojimas.

„Toksika“ susirinkusiems svečiams surengė dažniausiai pasitaikančių atliekų parodą, papasakojo apie įmonės vykdytus Alytaus gaisravietės tvarkymo darbus ir būtinybę tinkamai rūšiuoti, surinkti ir sutvarkyti pavojingąsias atliekas, kad nepasikartotų Alytaus gaisro atvejai.

Svečiai su „Toksikos“ vadovais aptarė būtinybę griežčiau reguliuoti ir taikyti praktikoje tinkamą pavojingųjų atliekų žymėjimą, kad pavojingosios atliekos nenukeliautų į komunalinių atliekų sąvartynus.

Susirinkusieji aptarė, kaip galėtų glaudžiau bendradarbiauti ateityje ir kaip „Toksika“ galėtų įsilieti į vietos bendruomenės gyvenimą, tokiu būdu užtikrindama įmonės atvirumą ir veiklos skaidrumą.