Šriftas:
Nuotraukos:
„Toksika“ pradėjo saugiai deginti Alytaus gaisravietėje surenkamas pavojingąsias atliekas

„Toksika“ jau daugiau nei parą saugiai degina Alytaus gaisravietėje surinktas pavojingąsias atliekas. Per pirmąją parą, deginant Alytaus gaisro atliekas, deginimo įrenginio išmetimai nepakito ir stabiliai laikosi ties įprastomis ribomis.

Šiandien „Toksika“ jau daugiau nei parą saugiai degina Alytuje surinktas pavojingąsias atliekas. Į „Toksikos“ padalinį Šiaulių rajone atvežtos pavojingosios atliekos – metalinių, tekstilinių kordų atliekos su gumos ir degėsių likučiais – deginamos specialiame „Toksikos“ pavojingųjų atliekų utilizavimui skirtame įrenginyje. Per pirmąją parą, deginant Alytaus gaisro atliekas, deginimo įrenginio išmetimai nepakito ir stabiliai laikosi ties įprastomis ribomis.

„Vakar iš Alytaus atvežtos atliekos pradėtos deginti pavojingųjų atliekų deginimo įrenginyje, per parą planuojama sudeginti apie 3-5 tonas šių atliekų. Atlikome laboratorinius tyrimus bei empiriškai įsitikinome, jog atliekų deginimo įrenginio emisijoms šios atliekos įtakos neturi – išmetimų rodikliai išlieka stabilūs, neviršija leistinos normos ir yra dirbama su įprastu emisijų rezervu“, – sakė „Toksikos“ komercijos direktorius Lukas Andronavičius.

Pasak jo, „Toksikos“ išmetimų rodiklius galima kasdien stebėti įmonės tinklalapyje www.toksika.lt

Įmonės chemijos laboratorijos vedėja Rita Paukštė teigė, kad panašios cheminės sudėties atliekas bendrovė „Toksika“ yra deginusi ir anksčiau, todėl įgytos žinios pasitarnauja ir saugiam Alytaus atliekų sutvarkymui.

Alytuje degėsių išvežimą „Toksika“ pradėjo nuo artimiausių dviejų gaisravietės patalpų, kuriose pavojingosios atliekos nėra sumaišytos su betonu ir jas galima greičiau surinkti. Į „Toksiką“ atvežta apie 200 tonų atliekų, jos bus sudegintos iki kitų metų sausio mėnesio.

L.Andronavičius informavo, kad bendrovė, pradėjusi deginimo įrenginyje tvarkyti gaisravietėje surinktas atliekas, ėmėsi papildomos išmetimų kontrolės. Be kasdien atliekamų išmetimų matavimų, „Toksika“ pakvietė nepriklausomus ekspertus iš Lenkijos atlikti papildomus nenuolatinius matavimus. Savo iniciatyva „Toksika“ siekia užtikrinti visuomenę ir kontroliuojančias institucijas, kad gaisravietėje susidariusios pavojingosios atliekos tvarkomos saugiai, profesionaliai ir be žalos aplinkai.