Šriftas:
Nuotraukos:
„Toksika“ plečia veiklą: įgijo 100% „GVT LT“ akcijų

Valstybės valdoma pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ baigė konsolidavimą su kita valstybės valdoma įmone – naftos produktais užteršto grunto, dumblo ir vandens valymo UAB „GVT LT“.

 

Padidinus „Toksikos“ įstatinį kapitalą, valstybė į bendrovę įnešė 100% „GVT LT“ akcijų, už kurias įsigijo daugiau „Toksikos“ akcijų. „Toksikos“ įstatinis kapitalas padidėjo nuo 6,54 mln. Eur iki 9,52 mln. Eur. Valstybei priklausančių akcijų dalis padidėjo nuo 92,51% iki 94,56%. Šias akcijas patikėjimo teise valdo Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

„Toksikos“ ir „GVT LT“ konsolidavimas yra dalis valstybės valdomų įmonių pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių plano.

„Toksika“ tampa didesne, stipresne bendrove. Vienai valdymo struktūrai priklausančios įmonės galės rasti bendrus sąlyčio taškus, pasiūlyti naujas paslaugas, taikyti geriausius prieinamus gamybos būdus, efektyviau ir greičiau reaguoti į galinčias kilti ekstremalias situacijas, pasiekti sinergijos efektą“, – teigia „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Pasak jo, valstybei šis konsolidavimas yra viena iš priemonių įgyvendinant Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas Lietuvai, siekiant pereiti prie įmonių valdymo centralizavimo, pertvarkyti valstybės įmones, stiprinti valdyseną ir kt.

„Toksika“ pernai gavo 7,5 mln. eurų pardavimo pajamų ir uždirbo 318 tūkst. eurų grynojo pelno.

„GVT LT“, kurios 100 proc. akcijų iki konsolidavimo valdė Ekonomikos ir inovacijų ministerija (dar anksčiau – Aplinkos ministerija), pernai gavo 1,3 mln. eurų pajamų ir uždirbo 149 tūkst. eurų grynojo pelno.

Bendras darbuotojų skaičius po konsolidavimo – 104, bendra įmonių turto vertė – 30 mln. eurų.