Šriftas:
Nuotraukos:
„Toksika“ pelnė apdovanojimą už efektyvią veiklą

Pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė “Toksika” už ilgamečius darbo rezultatus pelnė Valdymo koordinavimo centro (VKC) apdovanojimą – įmonė buvo įvertina A gerosios valdysenos indeksu ir apdovanojimu  “Efektyvumo proveržis”.

„Ilgametis nuoseklus darbas lėmė, kad tapome sėkmingai veikiančia, pavyzdingai valdoma ir pelną valstybei generuojančia bendrove. Veikdami konkurencingoje aplinkoje užtikrinome, kad valstybės valdomoje įmonėje būtų įdiegtos gerosias valdymo praktikos, pritraukti savo srities profesionalai ir rinkai teikiamos aukščiausios kokybės paslaugos. Be to, dideliu savo pasiekimu laikome pavyzdinius ekologinius rodiklius – juos užtikriname jau daugelį savo veiklos metų“, – sakė „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Jis pabrėžė, kad „Toksikos“ valdymas vykdomas laikantis geriausios praktikos – įmonės valdyboje dirba du nepriklausomi nariai.

Kasmet Valdymo koordinavimo centras sudaro valstybės valdomų įmonių gerosios valdysenos indeksą. Tai yra vienas pagrindinių įrankių, kuriuo vertinama valstybės valdomų įmonių valdymo kokybė. Jis sudaromas atsižvelgiant į EBPO rekomendacijas, „Nasdaq“ bendrovių valdymo kodeksą, Nuosavybės gairių, Skaidrumo gairių ir Atrankos gairių nuostatas bei kitus valstybės valdomų įmonių veiklą reglamentuojančius dokumentus ir geriausias pasaulines korporatyvinio valdymo praktikas.

Šiemet „Toksika“ pelnė ne vieną įvertinimą už efektyvų darbą. 2019-aisiais įmonė buvo nominuota „Gazele“  metų „Verslo žinių“ apdovanojimuose. Verslo dienraštis šiuo apdovanojimu įvertino spartų „Toksikos“ finansinių rezultatų augimą.

Be to, šiais metais „Toksikos“ vykdoma socialinės atsakomybės programa buvo pristatyta kaip vienas iš pavyzdinių projektų, parodančių, kaip valstybės valdoma įmonė sistemingai ir plačiai įgyvendina socialinės atsakomybės veiklas. Gerųjų socialinės atsakomybės praktikų dalinimosi renginį organizavo programa „Kurk Lietuvai“, „Valdymo koordinavimo centras“, „Registrų centras“ bei LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

„Toksika“ per pirmąjį šių metų pusmetį sutvarkė rekordinį atliekų kiekį – per šešis mėnesius sutvarkyta 9160 t pavojingųjų atliekų. Tai yra 44 proc. didesni sutvarkytų atliekų kiekiai nei 2018 m.  pirmąjį pusmetį. Bendrovės pajamos per 2019 m. I pusmetį ūgtelėjo 20 proc., palyginti su 2018 m. pirmuoju pusmečiu, ir sudarė 1,9 mln. eurų. Pirmuosius šešis šių metų mėnesius įmonė dirbo pelningai – gautas 104 tūkst. grynasis pelnas.

Detaliau susipažinti su 2018/19 metų VVĮ gerosios valdysenos indekso metodika galima https://vkc.sipa.lt/valdysenos-indeksas/#metodika.