Šriftas:
Nuotraukos:
„Toksika” nemokamai surinko 17,5 tonų pavojingųjų atliekų iš Šiaulių miesto ir rajono gyventojų

Tęsdama tradiciją padėti kaimynystėje esantiems gyventojams saugiai utilizuoti buityje susidarančias pavojingąsias atliekas, šį rudenį „Toksika” nemokamai surinko atliekas iš šiauliečių bei rajono gyventojų. Neaplenktos buvo ir regiono mokymo įstaigos.

Tai jau nebe pirma „Toksikos” akcija, padedanti Šiaulių regiono gyventojams palaikyti švaresnę gyvenamąją aplinką. Pernai buvo suorganizuota mažesnė atliekų surinkimo akcija, o šiemet „Toksikos” automobiliai atliekas iš gyventojų rinko jau 40 Šiaulių miesto ir rajono vietų. Iš viso šį rudenį surinkta 17,5 tonų atliekų: miesto gyventojai atnešė 5 t, rajono gyventojai – beveik 3 t, o mokymo įstaigos atidavė dar 9,5 t įvairių susidariusių pavojingųjų atliekų.

„Toksikos” vadovas Arūnas Dirvinskas pasidžiaugė, kad gyventojai tampa vis sąmoningesni ir pavojingų medžiagų neišmeta į buitinių atliekų sąvartynus.

„Šiemet sulaukėme daugiau atliekų nei pernai, apvažiavome ir didesnį vietų skaičių, kur rinkome iš gyventojų buityje susidarančias pavojingąsias atliekas. Gyventojai jau gana tiksliai atskiria, kas yra pavojingos medžiagos, ir pasistengė mums jas atiduoti, kad galėtume tinkamai jas sutvarkyti. Po šios akcijos šiauliečių ir rajono gyventojų namai ir sandėliai tapo daug švaresni”, – sake “Toksikos” generalinis direktorius A.Dirvinskas.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras sakė, kad tokios akcijos yra labai reikalingos rajono gyventojams.

„Gyventojams svarbi galimybė atiduoti pavojingas atliekas, kurias jei turi sukaupę savo namų ūkiuose. Reikėtų tokias akcijas rengti periodiškai, kad gyventojai išsiugdytų įproti atskirti pavojingas atliekas ir jas saugiai utilizuoti, ” – pabrėžė Šiaulių rajono meras.

Šiaulių miesto meras atkreipė dėmesį, kad tokios akcijos didina gyventojų ekologinį sąmoningumą.

„Galime pasidžiaugti pavojingų atliekų surinkimo akcijos rezultatais ir papildoma galimybe nemokamai ir saugiai pašalinti pavojingas atliekas. Bendradarbiaujant su UAB „Toksika“ iš Šiaulių miesto gyventojų ir švietimo įstaigų surinkta 5 t pavojingų atliekų! Nors Šiaulių mieste yra ne viena pavojingų atliekų priėmimo vieta, tačiau tokios papildomos akcijos, tokios kaip ir šių metų spalio mėnesį vykusi pavojingų atliekų surinkimo akcija, yra naudingos prisidedant prie visuomenės švietimo ir sąmoningumo bei aplinkos tausojimo saugiai pašalinant pavojingas atliekas!“, – pabrėžė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Anot „Toksikos” vadovo, Šiaulių miesto gyventojai daugiausiai atnešė šiferio, atlikusių dažų, alyvų automobilių plastiko, užterštų pakuočių, agrochemikalų. Šiaulių rajone dažniausiai atnešta buvo dažų, alyvų, užterštų pakuočių, elektronikos. Iš mokymo įstaigų daugiausiai surinkta užterštos medienos (suolai, kėdės), elektronikos (kompiuteriai, telefonai), gyvsidabrio lempų, dažų.

A.Dirvinskas sako, kad tokios pavojingų atleikų surinkimo akcijos greičiausiai taps gražia įmonės tradicija, padedančia kaimynystėje gyvenantiems Šiaulių regiono gyventojams gyventi švariau.