Šriftas:
Nuotraukos:
“Toksika” iš Šiaulių regiono gyventojų surinko per 7,5 tonų pavojingųjų atliekų

Bendrovė “Toksika” inicijavo rudens švaros akciją, skirtą iš Šiaulių miesto ir rajono gyventojų surinkti pavojingąsias buityje susidarančias atliekas. Mieste atliekos rinktos Medelyno, Lieporių ir Rėkyvos gyvenvietėse, rajone nuvažiuota beveik į visas seniūnijas. “Toksikos” transportas atvyko į gyventojams patogias vietas ir nemokamai priėmė gyventojų atneštas atliekas.

Iš viso per kelias savaites surinkta daugiau nei 7,5 tonos žmonių namuose kauptų pavojingųjų medžiagų. Daugiausia buvo atnešta senų dažų (3,3 tonos), alyvų (1,9 tonos), agrochemijos, elektronikos, užterštų pakuočių, senų vaistų.

Bendrovės generalinio direktoriaus  Arūno Dirvinsko teigimu, „Toksika“ stengiasi užtikrinti, kad gyventojai visada turėtų galimybę saugiai išmesti pavojingąsias atliekas. Svarbiausia, kad jos kuo rečiau įsimaišytų arba visiškai nepatektų į bendrą buitinių atliekų srautą ir su jomis nenukeliautų į buitinius sąvartynus.

Šiaulių atliekų aikštelės vadovas Donatas Riškus, tikino, kad gyventojų dėmesys akcijai buvo gana didelis. Aikštelės vadovas patikino, kad pavojingosios atliekos bus dar kartą peržiūrimos ir saugiai sunaikintos.

Visas tas chemines medžiagas – alyvą, organines medžiagas ir pan. – “Toksika” degins bendrovės atliekų deginimo įrenginyje, elektronika bus perduota kitiems tvarkytojams ir saugiai sunaikinta.

“Toksika” tikisi, kad po šios akcijos žmonės atidžiau rūšiuos atliekas ir sugebės atskirti pavojų keliančias šiukšles nuo butinių.