Šriftas:
Nuotraukos:
„Toksika” ir GVT LT kviečia į parodą apie aplinką švarinančius mikroorganizmus

Bendrovės „Toksika“ ir GVT LT surengė parodą “Mikroorganizmų magija”, kurioje eksponuojamos nuotraukos su mikroorganizmų vaizdais.

Mikroorganizmai yra viena iš pirmųjų gyvybės formų, kuri atsirado Žemėje. Mūsų akimis nematomi „gyventojai“ supa mus visur ir visada.

Fotomenininkas Paulius Makauskas, pasitelkdamas šviesos magiją ir spalvų efektus, kviečia iš arti pažvelgti į įvairius mikroorganizmus – bakterijas, grybus bei mieles. Jie atgyja kaip spalvingi, kvapą gniaužiantys meno kūriniai, atskleidžiantys gamtos paslaptis ir grožį, kuris nematomas plika akimi.

Šios parodos tikslas yra atkreipti dėmesį į labai mažus, bet itin svarbius gamtos herojus. Tam tikri mikroorganizmai tyliai ir nepastebimai valo mūsų dirvožemį ir vandenį, naftos produktus suskaidydami iki nekenksmingų medžiagų.

Bendrovė GVT LT naftos produktais užterštas pavojingas atliekas valo pasitelkdama draugiškus aplinkai biologinius valymo metodus. Įmonė su mokslininkais sukūrė biopreparatą iš mielių, grybų ir bakterijų, padedantį neutralizuoti gamtai ir žmonėms pavojingus teršalus. Tad kuriant preparatą buvo puiki proga pažvelgti, o kas gi tie mikroorganizmai, kurie sugeba sunaikinti pavojingas medžiagas.

Nuotarukų parodos veikia Lietuvos zoologijos sode Kaune ir Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre Vilniuje (Antakalnio 25).