Font:
Images:
“Toksika” baigė planinius deginimo jėgainės remonto darbus

Šių metų rugsėjį „Toksika” atliko pavojingųjų atliekų deginimo jėgainės planinį remontą. Planiniams darbams atlikti jėgainė buvo sustabdyta.

Po paskutiniojo jėgainės planinio sustabdymo profilaktiniams darbams 2021 metais, jėgainė be sustojimo sklandžiai veikė rekordiškai ilgiausiai per visą savo veiklos laikotarpį – net 11 mėnesių. Iki jėgainės sustabdymo vien per šiuos metus saugiai sudeginta 8031tonos pavojingųjų atliekų, iš kurių net 867 tonas sudarė medicininės atliekos.

“Šiais metais licencijuoti savo srities specialistai vykdė įvairius remonto darbus. Šio trumpo laikotarpio metu buvo operatyviai įgyvendinti sklandžiam jėgainės veiklos užtikrinimui būtini profilaktinio remonto darbai. Buvo pakeistas  sukamosios krosnies betoninis žiedas, metalinis cilindras, sveriantis net 2,7 tonas, atlikti antrinės degimo kameros aplink sukamąją krosnį betonavimo ir mūro darbai ir dar daug kitų planinių darbų”, – pasakojo “Toksikos” generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Planinių remonto darbų bendra vertė siekia apie 575 000 Eur, o juos atliko ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių specialistai, savo srities žinovai, turintys ilgametę patirtį deginimo jėgainių priežiūroje.

“Toksikos” vadovas patikino, kad po šių remonto darbų deginimo jėgainė toliau sėkmingai dirbs, o “Toksika” išliks draugiška ir aplinką tausojančia įmone.