Šriftas:
Nuotraukos:
“Toksika” apdovanota kaip aplinkai draugiškiausia įmonė

2023 metų sausį įvykęNacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2022” “Toksikai” ir vėl atnešė sėkmę. “Toksika” apdovanota kaip „Aplinkai draugiškiausia įmonė 2022“ vidutinių įmonių kategorijoje už aplinką tausojančių sprendimų įgyvendinimą.

“Toksikai” savo balsus atidavė tiek renginio komisija, tiek portalo 15min.lt skaitytojai, galėje balsuoti už pateiktus įmonių projektus.

„Toksika“ yra išsikėlusi tikslą sumažinti veiklos neigiamą poveikį aplinkai, įgyvendinant šiuos uždavinius: išlaikyti itin žemą teršalų emisijos lygį, neviršijantį 60 proc. leidžiamų ribinių normų; iki 2030 m. dvigubai sumažinti anglies dioksido emisiją, tenkančią vienai sutvarkytai atliekų tonai.

Bendrovė perka tik žaliąją elektros energiją, dalį elektros energijos pagamina nuosavose saulės elektrinėse, energijai gaminti taip pat naudoja deginant atliekas išskiriamą šilumą. Įmonė nuolat investuoja į pažangias, klimatui neutralias atliekų tvarkymo technologijas, kad jos būtų tvarkomos be anglies dioksido ir teršalų emisijų.

“Toksika” nuolat taiko priemones, skirtas mažinti veiklos su pavojingosiomis medžiagomis keliamas rizikas – visuose padaliniuose įrengė dengtus atliekų laikino saugojimo sandėlius, vaizdo stebėjimo ir priešgaisrinės sistemas, taršos ir kitas monitoringo sistemas, visame Šiaulių padalinyje diegia modernią vaizdo ir temperatūros stebėjimo sistemą, įrenginėja radiacijos matavimo vartus.

Be to, įmonė 2020–2022 m. atliko turimų pastatų renovaciją, kad būtų pagerintos jų energetinės charakteristikos, įdiegė atsinaujinančius energijos išteklius naudojančias pastatų šildymo sistemas – šilumos siurblius.

 “Toksika” planuoja pastatyti iki 4 MW elektros energijos gamybos galios saulės parką;

Bendrovė investuoja į ekologišką transportą ir techniką bei jų įkrovimo infrastruktūrą – 2022 m. visuose keturiuose padaliniuose įrengė elektromobilių krovimo stoteles įmonės, darbuotojų ir klientų elektromobiliams, įsigijo tris komercinius lengvuosius krovininius elektromobilius atliekoms vežti ir planuoja plėsti jų parką, nuo 2020 m. palaipsniui keičia iškastiniu kuru varomą techniką elektrine.

2021 m. “Toksika” įsigijo 21 ha žemės sklypą, 2022 m. jame pasodino mišką, siekdama iš dalies kompensuoti atliekų deginimo metu susidarančią anglies dioksido emisiją.

“Nacionalinis atsakingo verslo apdovanojimas” (NAVA) – tai nuo 2008 m. vykdoma valstybės institucijų iniciatyva Lietuvoje, kuria siekiama didinti žinomumą apie įmonių socialinės atsakomybės naudą verslui, valstybei ir kiekvienam žmogui bei skatinti šalies įmones diegti socialinės atsakomybės principus savo veikloje.

Šis konkursas skatina gerąją įmonių konkurenciją ne siekiant pelno, o didinant savo socialinę atsakomybę. Nuo 2013 m. šiuos apdovanojimus organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Aplinkos ministerija kartu su socialiniais partneriais.

Irmanto Gelūno nuotrauka