Šriftas:
Nuotraukos:
„Toksika“ 2018 metais dirbo itin saugiai

Šiaulių rajone veikiantį pavojingųjų atliekų deginimo įrenginį valdanti bendrovė „Toksika“ informuoja, kad 2018 m. dirbo saugiai ir didžiausią dėmesį skyrė efektyviam išmetamų dūmų valymui.  

„Nuo pat deginimo įrenginio darbo pradžios išsikėlėme tikslą dirbti saugiai – jo sėkmingai ir laikomės. Darniai bendradarbiaudami su aplinkosaugininkais ir turėdami patyrusią inžinierių komandą užtikriname, kad mūsų tarša nepasiekia net pusės mums leidžiamos išmetimų normos. Deginimo įrenginyje sumontuota dūmų valymo įranga dirba efektyviai, ir tą darbą kasdien realiu laiku stebi aplinkosaugininkai“, – sakė „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.  

Nuolatinių matavimų rezultatus bendrovė „Toksika“ kasdien skelbia savo interneto puslapyje, išmetimų rodikliai taip pat yra perpus mažesni už leidžiamą normą.

  Apie perpus mažesnius išmetimus nuolat informuojami ir Šiaulių regiono vadovai.

  „Konstruktyviai bendradarbiaujant Šiaulių miesto ir „Toksikos“ vadovams pavyko susitarti, kad įrenginys veiks, neviršydamas išmetimų normų. Mes stebime ekologinius parametrus ir esame dėkingi, kad susitarimo laikomasi. Matome „Toksikos“ pastangas, o ekologiniai rodikliai ir įtaka gyventojų sveikatai neviršija nustatytų ribų“, – teigė Šiaulių meras Artūras Visockas.

  Lenkijos įmonės „PROFTECH Spolka Jawna“ akredituotos laboratorijos ekspertai 2018 m. sausio ir lapkričio mėnesį UAB „Toksika“ pavojingų atliekų deginimo įrenginyje vykdė nenuolatinius išmetamų teršalų matavimus. Gauti rezultatai parodė, kad sunkiųjų metalų, vandenilio fluorido, amoniako bei dioksinų–furanų ribinės vertės nebuvo viršytos. Užfiksuoti dioksinų-furanų išmetimai yra perpus mažesni už leidžiamą normą, o gyvsidabrio išmetimai   – net 12,3 karto mažesni už normą.

  „Toksikos“ vadovas pabrėžė, kad deginimo įrenginys yra kruopščiai prižiūrimas, laikantis tarptautinių standartų. Įmonė 2018 m. rugsėjo – lapkričio mėnesį įrenginį  buvo sustabdžiusi planiniams remonto darbams.

  „Toksika“ per 2018 metus p avojingųjų atliekų deginimo įrenginyje sudegino 6 682 tonas pavojingųjų atliekų. Pavojingųjų atliekų sąvartyne per metus pašalinta 4 198 tonų pavojingųjų atliekų.