Šriftas:
Nuotraukos:
Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai įvertino bendrovės veiklą

2019 m. gegužės 22 d. Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai bei Šiaulių rajono savivaldybės administracija lankėsi pavojingų atliekų tvarkymo įmonėje UAB „Toksika“. Svečiai buvo supažindinti su bendrovės vykdoma veikla bei 2018 m. veiklos rezultatais.

2019 m. gegžės 22 d. Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai Ada Grakauskienė, Ilona Baristienė, Alfredas Jonuška, Rolandas Samuila, Algis Mačiulis, Rymantas Norkus, Ingrida Volosova, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Renata Ulvydienė lankėsi pavojingų atliekų tvarkymo įmonėje UAB „Toksika“ valstybinės reikšmės objektuose – pavojingų atliekų deginimo įrenginyje ir pavojingų atliekų sąvartyne, kurie veikia Šiaulių rajone, Šiaulių kaimiškojoje seniūnijoje, Jurgeliškių kaime.

Šiaulių rajono savivaldybės delegacijai bendrovės „Toksika“ veiklą, taip pat veiklos rezultatus už 2018 metus bei probleminius klausimus pristatė Arūnas Dirvinskas, „Toksika“ generalinis direktorius, Dangirutis Janušas, „Toksika“ valdybos pirmininkas, Lukas Andronavičius, „Toksika“ komercijos direktorius bei UAB „Toksika“ Šiaulių filialo direktorius Bronislovas Skarbalius.

Šiaulių rajono savivaldybės atstovai buvo palydėti į atliekų tyrimų laboratoriją, kurioje yra atliekamos kietų, skystų ir pastos pavidalo pavojingųjų atliekų, vandens, nuotekų, grunto, dumblo, pelenų ir šlakų tyrimų analizes. UAB „Toksika“ specialistai pasakojo, kad atvežtų atliekų tyrimus būtina atlikti, nes atliekant tyrimus yra nustatomos atliekos degimo savybės, sunkiųjų metalų kiekis atliekoje, galimybė atlieką šalinti pavojingųjų atliekų sąvartyne – taip parenkamas tinkamiausias atliekų tvarkymo būdas, atitinkantis žiedinės ekonomikos principus.

Šiaulių rajono savivaldybės atstovai sužinojo apie pavojingų atliekų sąvartyną, kurio tik viena iš keturių sekcijų yra pildoma, o metinis įmonės pavojingų atliekų sąvartyno pajėgumas yra 9000 tonų. Taip pat savivaldybės atstovams buvo parodytas deginimo įrenginys, papasakota apie jo veikimo principus. Šiaulių rajono tarybos nariai domėjosi dūmų išmetimo sistema, tai, kad kiekvienas žmogus gali stebėti grafikus, kuriais visuomenė yra informuojama apie išmetamų dūmų sudėtį. Komentuodami nubraižytus grafikus „Toksika“ atstovai teigė, kad stengiasi dirbti taip, kad iki ribinių leidžiamų užterštumo normų liktų gerokas rezervas.

 

„Viena vertus, rajone turime technologiškai modernią bendrovę, tačiau, kita vertus, - jos veiklos procesas yra potencialiai pavojingas, technologinis procesai sudėtingi, todėl ši bendrovė ir yra verta ypatingo dėmesio. Įspūdis geras, technologinis procesas gerai organizuotas, laikomasi saugos reikalavimų“, -- apsilankymo pabaigoje žurnalistams teigė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis.

„Toksika“ atstovai svečiams pristatė 2018 m. veiklos rezultatus, informavo apie Šiaulių padalinyje dirbančius bendrovės darbuotojus bei jiems sudarytas darbo sąlygas. Taip pat buvo pristayti bendrovės vykdyti projektai – projektas 100 mokyklų ir kt. 

Bendrovės generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas  papildomai pažymėjo, kad teršalų išmetimo duomenys yra automatiškai nustatomi, duomenys apie teršalus yra skelbiami viešai ir gyventojai gali nuolatos susipažinti su teršalų emisijų duomenimis, šiuo duomenis taip pat stebi aplinkos apsaugos kontrole vykdančios institucijos, todėl Šiaulių rajono gventojai gali nuolat stebėti mūsų veiklą. Bendrovės vadovas pakvietė ne tik stebėti bendrovės skelbiamą informaciją, bet ir atvykti į bendrovę kartu su suinteresuotomis aplinkinėmis bendruomenėmis, moksleiviais ir visai, kuriems idomi atliekų tvarkymo veikla, kuria vykdo UAB „Toksika”.