Šriftas:
Nuotraukos:
Aukščiausią gerosios valdysenos įvertinimą pelniusi “Toksika”: viskas prasideda nuo veiklos skaidrumo

Valstybės valdoma pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė “Toksika” šiemet antrą kartą pelnė aukščiausią A+ gerosios valdysenos rodiklį, kurį suteikia Valdymo koordinavimo centras (VKC). Rodiklis suteikiamas įvertinus įmonės taikomas skaidrumo, kolegialių organų, strateginio planavimo ir kontrolės praktikas – vertinimą sudaro daugiau nei 350 skirtingų valdysenos parametrų.

LR Vyriausybės įsteigtas analitinis bei gerosios valdysenos principų įgyvendinimo centras – Valdymo koordinavimo centras – siekia užtikrinti nuoseklų ir profesionalų valstybės valdomų įmonių (VVĮ) valdymą Centras kasmet vertina bei sudaro VVĮ gerosios valdysenos indeksą – įrankį, kuriuo matuojama įmonių valdysenos kokybė bei atitiktis valstybės nustatytai VVĮ valdymo politikai.

 “Valdysenos tobulinimas yra nuolatinis procesas. Siekiant tobulinti valdyseną, teko daug ką įmonei pakeisti – nuo mąstymo iki atskirų dokumentų sukūrimo, kurių anksčiau bendrovė neturėjo. Didelį indėlį į gerosios valdysenos praktiką įnešė įmonės valdyba. Pokyčiai vyko lygiagrečiai su pagrindinės įmonės veiklos tobulinimu ir plėtra. Supratome, kad vykdant tokią veiklą ypatingą dėmesį reikia skirti skaidrumui bei darnios veiklos vystymui. Nepriekaištingi aplinkosaugos rodikliai ir darbų sauga – “Toksikos” prioritetai kiekvieną dieną. Mes niekada nesiorientavome tiesiog į patį indekso įvertinimą – kiekvienas vertinimas mums buvo galimybė pamatyti savo keistinas vietas ir jas tobulinti”, – sake “Toksikos” generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Anot jo, teisingai parinkta socialinės atsakomybės politika leido pasiekti puikių rezultatų. Atvirumas, skaidrumas, viešumas – tai kelias į artimiausių bendruomenių ir savivaldybių pasitikėjimą.

„Toksikos“ sėkmės istorija bei pastangos diegiant gerosios valdysenos praktikas išties parodo, kaip ribotus išteklius turinti įmonė gali tapti geruoju pavyzdžiu visam VVĮ sektoriui ar net privačiam verslui. Tai kartu ir patvirtinimas, kad valdysena yra ne tik papildomi kaštai įmonei, bet ir realią vertę akcininkui bei kitoms suinteresuotoms šalims kuriančios praktikos. Matome augančią įmonės brandą, todėl nenuostabu, kad ir šiais metais įmonė išlieka tarp valdysenos lyderių ir yra įvertinta aukščiausiais balais“, – teigė VKC vadovas Vidas Danielius.

“Toksikos” vadovas pabrėžė, kad atitikimas gerajai praktikai reiškia dokumentuotas procedūras, kurios užtikrina, kad  visiems būtų aiški ir skaidri įmonės veikla. Skaidrumo politika, saugios veiklos praktika lemia įmonės atvirumą – įmonė nebijo parodyti savo procesų, gamtosauginių rodiklių, išmetimų. Aiški ir atvira atlygio politika lemia gerų specialistų pritraukimą, nes jie žino, kaip atlygis priklauso nuo padarytų rezultatų. “Toksikos” įdiegtos tvarkos, politikos, procedūros įnešė daugiau aiškumo pačioje įmonės veikloje, tai prisidėjo ir prie efektyvumo didinimo.

A.Dirvinskas teigia, kad darbuotojai turi ne tik tikėti tuo, ką daro, bet ir gerai jaustis įmonėje. Visos socialinės ir aplinkosaugos priemonės leido pasiekti  lūžio tašką darbuotojų pasitikėjime ir mąstyme. Visa įmonės gerovė kuriama būtent darbuotojų rankomis.

“Didžioji užduotis dabar bus išlaikyti tą aukštą įvertinimą, nes įvertinimo metodika kasmet kelia naujus, aukštesnius reikalavimus. Savo veikloje keliame naujus iššūkius – pereiti prie inovatyvesnių tvarkymo būdų, įsitraukti į žiedinę ekonomiką, padaryti atliekų tvarkymą kuo draugiškesnį aplinkai”, – teigė A.Dirvinskas.

Pasak jo, įdiegta darnaus vystymosi politika, mažinamas poveikis aplinkai, sąžiningas elgesys su darbuotojais leidžia pritraukti klientų, kuriems toks elgesys yra svarbus. “Toksikos” tvari ir darni veikla duoda savo vaisių, pritraukiant atsakingai į atliekų tvarkymą žiūrinčius klientus. Džiugu, kad jau antrus metus esame pripažinti kaip gerosios valdysenos lyderiai vidutinių įmonių kategorijoje, o mūsų veikla itin gerai vertinama ir mūsų klientų bei partnerių.