Pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ tapo Lietuvos švariųjų technologijų klasterio nare.
Lietuvos švariųjų technologijų klasteris, koordinuojamas Saulėtekio slėnio mokslo technologijų parko, vienija švariųjų technologijų srityje veikiančias įmones, mokslo ir studijų institucijas bei kitus subjektus, kooperuojančius savo profesines žinias, įgūdžius, dalykinius ryšius ir patirtį, siekiant bendrų tikslų, susijusių su narių konkurencingumo didinimu bei Lietuvos, kaip švariųjų technologijų valstybės, įvaizdžio stiprinimu. Klasteris skatina bendradarbiavimą vykdant mokslinius tyrimus ir plėtojant inovacijas, ugdant kompetencijas.
Lietuvos švariųjų technologijų klasterio nariais tapome siekdami dar glaudesnio bendradarbiavimo su pramonės įmonėmis, mokslo organizacijomis, tarptautiniais partneriais. Nuolat ieškome geriausių būdų sutvarkyti pavojingąsias atliekas, kad jos nekeltų žalos gamtai ir žmonėms. Esame įdiegę ne vieną inovaciją, kuri padeda dar saugiau ir efektyviau išvalyti ir sutvarkyti atliekas. Be to, šios atliekos gali būti dar kartą panaudotos visuomenės reikmėms. Tad su klasterio nariais tikimės rasti naujų sprendimų, kaip dar galima efektyviai sutvarkyti pavojingąsias atliekas.
„Toksika“ ieško naujų būdų, kaip panaudoti po pavojingųjų atliekų deginimo likusius šlakus ir pelenus, Bendrovė vykdo bandymus, kaip iš jų pagaminti kelių statybai tinkamus produktus, statybos sektoriui tinkančias medžiagas, skaldą ir kitokius produktus.
Ieškome naujų technologijų atliekoms tvarkyti – ne tik jas deginti ar šalinti sąvartyne, o sutvarkyti ir dar kartą panaudoti. Dalyvaudami klasterio veikloje, bendradarbiaudami su mokslo partneriais, universitetais, chemikais, tyrėjais bei technologijų bandytojais, technologijų ir įrenginių projektuotojais norime atrasti naujus būdus pavojingosioms atliekoms sutvarkyti.
Pavojingųjų atliekų deginimo jėgainėje pasiekiama virš 1200 °C temperatūra, yra pagaminama elektra bei išsiskiria atliekinė šiluma, tad jos panaudojimui taip pat ieškoma idėjų, būdų ir partnerių.
Ilgametė „Toksikos“ patirtis ir kompetencija pavojingųjų atliekų tvarkymo srityje, kvalifikuotas personalas, specializuoto transporto parkas, moderni medžiagų tyrimų laboratorija sėkmingai pasitarnaus bendradarbiaujant su klasterio įmonėmis ir bus naudinga kuriant bendrus projektus bei diegiant inovacijas.